Avaleht
            
           Galerii
     
     Tegemised
        
Kontakt
Enn Madi
25.10.1943 - 30.07.2002


Enn Madi oli aastaid Tartu ühe tuntuima rahvatantsukollektiivi, rahvatantsuansambli Tarbatu kunstiline juht ning 1999. aastal asutas ta tantsuseltsi Toome, mille koosseisus tantsivad paljud endised Tarbatu tantsijad.
Kauane rahvatantsuentusiast ja tantsujuht, Tartu Descartes´i Lütseumi saksa keele õpetaja Enn Madi asutas 1995. aastal Tartu Tantsukooli.
Rahvatantsijad teavad Enn Madit paljudelt tantsupidudelt, sest ta on olnud nii üliõpilaste laulu-ja tantsupeo Gaudeamus, Tartumaa tantsupidude kui ka 1999.aasta Eesti Üldlaulupeo ja 2000.aasta Soome-Eesti ühistantsupeo üldjuht.
Enn Madi on aidanud elavdada tantsuelu Tartu linnas ja maakonnas, samuti on tema loodud tantsukool korraldanud igal aastal kas siis üleriigilisi või maakondlikke rahvatantsupidusid.
Enn Madi ettepanekul loodi Helju Mikkeli nimeline tantsupreemia, mida antakse välja Tartus ja Tartumaal silma paistnud tantsujuhile.
Enn Madi on koostanud tantsukogumiku "Tartlase tantsud".
Tartu tantsufestivali korraldavas toimkonnas täitis Enn Madi kunstilise juhi ametit. Tema viimane lavastus oli 6.juunil Sadamateatris Tartu tantsufestivali kontsert "Mehed ja tants".
Artikkel Postimehest
MTÜ Tantsuselts Toome     reg. 80112227    toome@toome.ee